Müzik Eğitimi

EZGİLERİN KEYİFLİ YOLCULUĞU MÜZİK

Müzik, sözcüklerle anlatılamayanı anlatma sanatıdır. Müzik, belirsizliğin, elle tutulamayanın, ve düşlerin dünyasıdır. Müziğin, insandan insana uzanan evrensel bir dil olması, dili, dini ayrı insanları aynı ezgide birleştirecek güce sahip olması, müziğe, diğer sanat dalları içinde ayrı bir yer, farklı bir değer vermiştir. Toplumla etkileşip bütünleşen sanatların başında yer alır müzik. Ayrıca, sosyal hayatın gidişatına da paralel bir gidiş gösterir.

İnsanların duygu ve düşünce dünyasını geliştirme ve güçlendirmede, müziğin etkisinden olumlu  şekilde yararlanma tüm çağlarda denenmiş bir metottur. Müziğin gücü ve etkisi insanoğlu üzerindeki olumlu etkileri yüzyıllar önce fark edilmiştir.Yakın geçmişimizden örnek vermek gerekirse, Osmanlı’da psikolojik ve fizyolojik çeşitli rahatsızlıkları olanlar, hastalıklarına göre farklı müzik türleri ile tedavi edilmiştir.

İSMEK MÜZİK  İHTİSAS MERKEZLERİ

Sanatın her dalına olduğu gibi müzik dalına ve eğitimlerine de ayrı bir önem veren İSMEK, 2006 – 2007 eğitim döneminde, biri Avrupa Yakası’nda diğeri Anadolu Yakası’nda olmak üzere iki müzik ihtisas merkezini İstanbulluların hizmetine sunmaktadır. Fatih’te Fındıkzade Müzik İhtisas Merkezi ve Kadıköy’de ise Hasanpaşa Müzik İhtisas Merkezi, İstanbulluların her geçen gün artan ilgisiyle alanında önemli fonksiyonlar icra etmektedir. İSMEK, müzik ihtisas merkezlerinin yanı sıra talebe göre diğer kurs merkezlerinde de müzik branşlarında eğitimler vermektedir.

   Göster 
Sayı İçerik Başlığı Yazar Gösterim
 
+