Spor Eğitimleri

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN SPOR

Günümüzde, modern teknoloji bireylere pek çok olanak ve kolaylıkları bir arada sunarken, zihinsel ve bedensel aktivitelerini oldukça sınırlamaktadır. Çağımızın sorunu olan hareketsizliğin ve bunun kapı araladığı rahatsızlıkların çözümü için sporun önemi her geçen gün artmaktadır.

Spor ile kemik erimesi, çeşitli kanser türleri, şeker hastalığı, tansiyon, kalp-damar hastalıkları, kilo problemleri gibi sorunların önüne geçilirken aynı zamanda günlük streslerden uzak daha üretken bir hayat sürebilmekte mümkündür. Spor yaparken dolaşım sistemi hızlandığından, tüm hücreler oksijenle dolmakta, bu da bağışıklık sistemini güçlendirerek, vücudu hastalıklara karşı daha dirençli hale getirmektedir.

Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda beden ve ruh sağlığı açısından bilimsel olarak denetlenebilen hareketlerin yapılması büyük önem taşımakta, kısaca sporun önemi her geçen gün artmaktadır

İSMEK SPOR MERKEZLERİ

İSMEK, 2004-2005 eğitim döneminde start verdiği Spor Eğitim Merkezleri Projesi ile İstanbullulara daha faydalı olmayı amaçlamaktadır. Bu merkezlerden ilki olan Büyükçekmece Spor Eğitim Merkezi, 2004-2005 eğitim döneminde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş tarafından halkımızın hizmetine açılmıştır. Küçükçekmece Spor Eğitim Merkezi ise 2005-2006 eğitim dönemi başında açılmıştır. İSMEK açtığı spor eğitim merkezlerinin yanı sıra talebe göre diğer kurs merkezlerinde de spor eğitimleri vermektedir. 

İSMEK, 2007-2008 eğitim döneminde 14 olan spor eğitim merkezi sayısı, 2008-2009 eğitim dönemine gelindiğinde 19’a ulaşmıştır. Her biri gerekli donanıma sahip bu merkezler şunlardır;

1 - Bahçelievler Çalışlar Spor Eğitim Merkezi  

2 - Bahçelievler Yenibosna Spor Eğitim Merkezi

3 - Büyükçekmece Spor Eğitim Merkezi

4 - Kağıthane Çeliktepe Spor Eğitim Merkezi

5 - Kartal Hürriyet Mahallesi Spor Eğitim Merkezi

6 - Küçükçekmece Sefaköy Spor Eğitim Merkezi

7 - Küçükçekmece Yeşilova Spor Eğitim Merkezi

8 - Maltepe Küçükyalı Spor Eğitim Merkezi

9 - Silivri Spor Eğitim Merkezi

10 - Sultanbeyli Mehmet Akif Spor Eğitim Merkezi

11 - Ümraniye İstiklal Mahallesi Spor Eğitim Merkezi

12 - Üsküdar Bulgurlu Spor Eğitim Merkezi

13 - Tuzla Spor Eğitim Merkezi

14 - Kartal Atalar Spor Eğitim Merkezi

15 - Yakacık Spor Eğitim Merkezi

16 - 
Beykent Spor Eğitim Merkezi

17 - Beylikdüzü Spor Eğitim Merkezi

18 - Bakırköy Spor Eğitim Merkezi

   Göster 
Sayı İçerik Başlığı Yazar Gösterim
 
+