Bilgisayar Teknolojileri
Bilgisayar işletmenliği PDF Yazdır E-posta
Yazar aKosmAn   
Cuma, 19 Aralık 2008 11:27
bilgisayar isletmenligi

Sinemadan tiyatroya, reklamcılıktan  bankacılığa, askeriyeden hastaneye, spordan sanata her alanda işlerimizi kolaylaştıran ve hızlandıran bir araç halini aldı bilgisayar. Hatta işlerin bir kısmını evimizde oturduğumuz yerden yapma imkanı sağlamaktadır. Tüm dünyayı ayaklarımızın altına sermektedir. Bilgisayarı bazen e-ticaret sitelerinde alış veriş yaparak  iş, bazen oyun oynayarak eğlence, bazen film izleyerek dinlence aracı olarak istediğimiz an istediğimiz şeklide kullanmaktayız.   

Bilgisayar, hayatımızın her noktasında karşımıza çıkan, öğrenilmesi gereken ve devamlı gelişen bir teknolojidir. Gün içerisinde farkında olmasakta birçok defa bilgisayarla iletişim halindeyiz. Günümüzde çok popüler olan cep telefonundan, çocukların eğlence aracı atarilere, banka işlemlerinin yapıldığı bankamatiklere kadar her an bilgisayarı kullanmaktayız.

 
 
Bilgisayarlı Muhasebe PDF Yazdır E-posta
Yazar aKosmAn   
Cuma, 19 Aralık 2008 11:37
bilgisayarli muhasebe

20.yy’ın en önemli buluşlarından biri kabul edilen ve 1942 yılından itibaren geliştirilerek bugün artık ceplere kadar giren bilgisayarın önemi gün geçtikçe daha da artmaktadır. Özellikle internet, iletişim araçları içerisinde hızla yükselen mecralardan biridir. Kurumların ya da kişilerin geniş kitlelerle daha fazla sayıda bilgiyi paylaşma noktasında web siteleri ekonomik bir çözüm olarak devreye girmektedir. Gelişen teknoloji ile iş hayatında tamamen bilgisayar üzerine kurulu bir düzene geçilmiş ve ilintili mesleklerin yükselmesi kaçınılmaz olmuştur.

İSMEK, bilgisayar eğitimleri ile hayatın bütün alanlarına girmiş olan bilgisayarın tüm boyutlarıyla kullanımı amaçlanmaktadır. Bilgisayar eğitimi alan kursiyerlerimiz, bilgisayar destekli iş yapan kurumlarda ve eğitim sahasında kendini geliştirip, hem meslek sahibi olabilmekte hem de çağın gereklerinden uzak kalmadan topluma intibak edebilmektedirler.

 
 
Web Tasarımı PDF Yazdır E-posta
Yazar aKosmAn   
Cuma, 19 Aralık 2008 11:40
web tasarim
 
Son yüzyılın en büyük yeniliklerinden biri INTERNET ! Dünyanın her yerinden milyonlarca insani cezbeden ve ortak bir paydada buluşturan bir yenilik!

Artık firmalar web sayfaları aracılığıyla binlerce kişiye ulaşıyor, hizmetlerini bu yolla geniş kitlelere tanıtıyor.Ayrıca bilgiye erişimin ve bilgiyi sunmanın en etkili araçlarından biri olarak da Web siteleri karsımıza çıkıyor. Etkili , güçlü ve profesyonel Web siteleri yapmanın yolu alacağınız bilinçli eğitimden geçiyor.

Temel düzeyde bilgisayar bilen ve Web tasarımına ilgi duyan herkes bu eğitmlere katılabilmektedir.

 
 
Grafikerlik PDF Yazdır E-posta
Yazar aKosmAn   
Cuma, 19 Aralık 2008 11:42
grafikerlik

Dünyanın neresinde olursanız olun, hangi işle uğraşırsanız uğraşın, başarılı olmak istiyorsanız, kendinizi tanıtmak yani reklamınızı yapmak zorundasınız. Bunu yaparken de amaç, sadece reklam yapmak değil, doğru reklam ile tanıtım olmalıdır. Burada da iş, reklam ajansına, matbaaya ve grafikere düşmektedir. Yani size!... Doğru reklam yapabilmek için öncelikle hangi çalışmanın hangi programda yapılacağını bilmelisiniz. Bunun içinde bu işte kullanılan tüm programları biliyor, ayni zamanda da kullanıyor olmalısınız.

Eğitiminizi tamamladıktan sonra siz de PhotoShop programı ile de eski resimleri yenileyip, resimler üzerinde fotomontaj yapabilir, resimlere efektler uygulayabilirsiniz.

Artık grafikerlik günümüzün en yaygın mesleklerinden biri haline geldi. Siz de vakit kaybetmeden İSMEK’e gelin, hayal gücünüzü ve yeteneğinizi bilgisayar ile birleştirerek reklam dünyasının yıldızları arasında yerinizi alın.

 
 


+